ניוזלטרים

Animation of email envelopes
מקשי מקלדת עם אילוסטרציות של כלי מחקר
ניוזלטר אוקטובר 2021: על תקינה מצילת חיים, חשיבותה של סביבה עירונית ירוקה ועוד
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה, תוכלו לקרוא על עדכון תקני איכות האוויר שעשוי להציל מיליוני חיים מסביב לעולם, על השימוש הלא ראוי שעושים בעלי אינטרסים פיננסים בשיטות מחקר וטכניקות באפידמיולוגיה ועל האופן שבו עגלת הקניות שלכם יכולה לתרום לזיהוי הכימיקלים אליהם אתם חשופים באופן יומיומי. כל זאת, לצד עדכונים בדבר הכנס השנתי המתקרב, פרסומים ואירועים נוספים.
News_Cosmetic.
ניולזטר יולי 2021: על כלכלה מעגלית, התנהגות ילדים, הסכנה שבמוצרי קוסמטיקה ועוד
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה, תוכלו לקרוא על שכיחותם של כימיקלים רעילים במוצרי קוסמטיקה, על הקשר בין חשיפות סביבתיות לבעיות התנהגות בילדים ועל האופן שבו חשיפה לזיהום אוויר משפיעה על תוחלת החיים שלנו. בנוסף, תמצאו אינפוגרפיקות חדשות המנגישות תחומי בריאות וסביבה שונים, לצד אירועים ופרסומים אחרונים בתחום.
clean energy
ניוזלטר מרץ 2021: על משבר האקלים, כימיקלים מזיקים,הסכנה שבחומרי חיטוי ועוד
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה, תוכלו לקרוא על קריאתם המשותפת של מדענים ואנשי הרפואה לאסור את השימוש בפתלאטים, על גישתו של ביל גייטס למשבר האקלים, על הסכנה שבחומרי חיטוי, כיצד זיהום אוויר משפיע על שני המינים, האם הפחתת פליטת גזי חממה משפיעה על הבריאות? והאם לכימיקלים באוויר הפנים יש השפעה על חיידקי המעי בילדים?
Newsletter_October_Interchange
ניוזלטר אוקטובר 2020: על שינוי הגישה הרגולטורית, המזהם שלא ידענו שאנו פוגשים כל יום ועוד‎
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה, תוכלו לקרוא על רגולציות משנות חיים, המזהם שאנו פוגשים כל יום ולא ידענו, איך ניתן לקטוע את שרשרת ההדבקה של הקורונה, לשמוע על פודקאסטים ואירועים מקוונים בתחומי בריאות ועוד
gas_stove
אוגוסט 2020

בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה: כיצד גישת האקספוזום תורמת לזיהוי החשיפות הסביבתיות המגבירות את הסיכון להשמנת יתר בילדות? מהו המקור המרכזי לזיהום אוויר בתוך הבית, ומהן הסכנות הכרוכות בחשיפה אליו? מה מלמדים אותנו ימי קורונה על תהליך הפרסום של ממצאים מדעיים? ואילו אתגרים כלכליים מזמנים לנו שינויי האקלים? כל זאת לצד פרסומים חדשים ואירועים קרבים.

Green_trees_in_the_city
מאי 2020
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה: כיצד משפיע זיהום האוויר על התמותה מקורונה? ואילו מיני עצים עשויים לתרום לאיכות האוויר בעיר? האם חשיפה לכימיקלים לפני ההיריון יכולה להשפיע על בריאות הילוד? ואילו כימיקלים זולגים מצעצועי פעוטות? כל זאת ועוד, לצד כנסים וקורסים מקוונים בבריאות וסביבה.
Children Daycare Center
מרץ 2020

בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה: האם מרחבים ירוקים יכולים "להגן" עלינו מפני פרקינסון ודמנציה? כיצד ניתן ליעל את האיתור של כימיקלים הרעילים לפריון הנקבי והזכרי? כיצד יכולה בינה מלאכותית לתרום לקידום תחום בריאות וסביבה? ומהם אתגרי ההגנה על הפרטיות הייחודים למחקרי בריאות וסביבה? כל זאת ועוד, לצד פרסומים אחרונים בתחום.

Preemie in incubator
דצמבר 2019
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה: כיצד ניתן להתמודד עם חשיפה לכימיקלים שמקורם במזון? מהם הממצאים החדשים ששופכים אור על הקשר בין חשיפה לביספנול A ובין הסיכון לסוכרת מסוג 2? לאילו כימיקלים חשופים תינוקות בני יומם? ומאילו כלי אוכל כדאי להתרחק? כל זאת לצד פרסומים חדשים ואירועים קרבים. בנוסף, אל תחמיצו את ההרשמה לכנס השנתי!
Illustraion of a crowd of people
ספטמבר 2019
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה: כיצד משפיע מעמד סוציואקונומי על דפוסי החשיפה לכימיקלים מזהמים? מה מלמד אותנו מחקר עוקבה גדול על הקשר בין חשיפה מוקדמת למזהמים ובין לחץ דם בילדים? ומהו עקרון 'השימוש ההכרחי'? כל זאת, לצד ששה סרטונים קצרים על קבוצות הכימיקלים שחשוב להכיר וקול קורא להגשת תקצירים למושב הפוסטרים בכנס השנתי של הקרן לבריאות וסביבה.
pregnant woman
יוני 2019

בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה: מה מקורם של מזהמים באוויר הבית? כיצד מסדירות מעצמות העולם את השימוש בחומרי הדברה? כיצד משפיעה חשיפה לכימיקלים על מערכת הרבייה הנשית? ומה הקשר בין כימיקלים ומחלות מידבקות? כל זאת לצד כנסים קרובים בתחום בריאות וסביבה והקרן בתקשורת.
קראו עוד>

organic vegtables
מרץ 2019
בגיליון החדש של ניוזלטר הקרן לבריאות וסביבה: האם לנשים ולילדיהן דפוסי חשיפה דומים למזהמים סביבתיים? כיצד משפיעה דיאטה אורגנית על מדדי החשיפה? ואילו מזהמים ניתן למצוא בחלב אם? כל זאת לצד סיכומים מסדנה בנושא ניטור ביולוגי שנערכה לאחרונה, כנסים קרובים בתחום בריאות וסביבה, והקרן בתקשורת.
Bees
דצמבר 2018
בגיליון הזה תמצאו את התכנית המלאה של הכנס השנתי המתקרב - אל תחמיצו את ההרשמה לכנס! בנוסף, האם ישנו קשר בין חשיפה לכימיקלים סביבתיים והתפתחותה של רעלת היריון? כיצד משפיעים כימיקלים בקוסמטיקה על התפתחות בנותינו? ואיך חומרי הדברה פוגעים בהתפתחותן של מושבות דבורים? כל זאת ועוד בניוזלטר החדש.
Girl on nap mat in Kindergarten
ספטמבר 2018

בניוזלטר החדש של הקרן לבריאות וסביבה: אילו כימיקלים מזיקים מסתתרים בגן הילדים? איזה חידוש מהפכני יצמצם את זיהום הפלסטיק הכבד עמו העולם מתמודד? ומה המהומה סביב חומר ההדברה גלייפוסט? כל אלו ועוד לצד מאמרים חדשים בתחום, אירועים קרובים וקול קורא ליוזמת Pollution in People.                                                                                

Save the date - small image
יוני 2018
מה רמות החשיפה בישראל לעשן טבק סביבתי וחומרי הדברה מסוג זרחנים אורגניים? כיצד תוכל לתרום מעבדה חדשה לניטור ביולוגי בישראל? ומה הקשר בין חיידקים במעי והתפתחות המוח? על נושאים אלו ועל הכנס השנתי של הקרן לבריאות וסביבה שיתקיים ב-25 לדצמבר בניוזלטר החדש.
Tin cans
מרץ 2018
בניוזלטר החדש של הקרן לבריאות וסביבה: על הקשר בין מוצרי טיפוח וסרטן השד, שטחים ירוקים והתפתחות ילדים ותגובתה הביקורתית של הקהילה המדעית להצהרת מנהל המזון והתרופות האמריקאי בעניין בספינול A. בנוסף, גרסתו האנגלית של "דוח בריאות וסביבה בישראל 2017" זמינה באתר הקרן.
Children's Playground
דצמבר 2017
כיצד המחסור בתקן להגבלת תכולת עופרת בתכשיטים וצבעים מסכן את ילדינו? מהי העלות הכלכלית של חשיפה סביבתית לכימיקלים? וגם: התכנית המלאה לכנס השנתי של הקרן שיכלול סקירה עדכנית של מחקר ורגולציה בתחומי הבריאות וסביבה השונים. הקדימו להירשם- נותרו מקומות ספורים.
animation of doctor checking up dollar sign
יוני 2017
כיצד אפשר להשתמש בשיני חלב להבנת חשיפה למזהמים סביבתיים? סבון אנטי בקטריאלי – האם ההיגיינה שווה את הסיכון? מה המשמעות הכלכלית של חשיפה לחומרים משבשי המערכת האנדוקרינית? איפה ניתן לקבל מידע על חלופות בטוחות לכימיקלים מזיקים?
image of water fountain
מרץ 2017
אילו כימיקלים זולגים אל תוך המזון שלנו מהאריזות? אילו בדיקות מתבצעות למציאת עופרת במי שתייה בארץ? מחקר חדש מראה כי השליה אינה מגנה על העובר מפני חשיפה לכימיקלים, דוח של האו"ם טוען כי שימוש בחומרי הדברה אינו הכרחי לצורך האכלת אוכלוסיית העולם.
image of various plastic baby bottles
ספטמבר 2016
האם תחליפים לביספנול איי בבקבוקי ילדים אכן בטוחים יותר? על איזו רמה של זיהום אוויר מתריעות התחזיות היומיות? ואילו צעדים נדרשים לצורך פיתוח כימיקלים שאינם מזיקים? בנוסף מאגר מאמרי בריאות וסביבה המשלבים ניתוח כלכלי ופרסומים חדשים.
image of child playing with plastic toy
יוני 2016
התפתחות מרעישה בחקיקה האמריקנית בנושא כימיקלים רעילים, סקירה מקיפה של הידע הקיים על השפעות החשיפה של ילדים למזהמים סביבתיים, ואיזו אפליקציה תעזור לכם לנקות את חייכם מכימיקלים מזיקים?
image of toddler eating corn
מרץ 2016
מה צפוי בכנס השנתי 2016, אילו ממצאים התגלו לאחרונה על החשיפה של ילדי ישראל לחומרי הדברה, מה ניתן לעשות בנוגע לחשיפת נערות לכימיקלים בקוסמטיקה ומהי הסכנה הטמונה בחשיפה השגרתית ל- BPA. כל זאת ועוד, לצד עדכונים בדבר פרסומים חדשים וכנסים עתידיים.
image of 3d printed ball
דצמבר 2015
האם מדפסות תלת ממד מסוכנות? כיצד משפיעה סביבת העבודה במשרד על התפקוד הקוגנטיבי? אילו סיבים בלתי נראים יורדים בכביסה ומסכנים את הבריאות? כל זאת וכן קול קורא לתקצירים לכנס השנתי 2016 וקישור לעלון החדש בנושא סרטן השד והסביבה - בגיליון החדש.
image of girl walking in park
ספטמבר 2015
לעיתים כימיקלים מסתתרים במקומות לא צפויים, האם יש בהם צורך? ומה נעשה בנדון? האם לחשיפה לכימיקלים בגילאים צעירים השפעה על חיינו הבוגרים? ובמה יעסוק הכנס השנתי המתקרב של הקרן לבריאות וסביבה? – זאת ועוד בגיליון החדש.
image of crop duster
אפריל 2015
כיצד מעצבת החשיפה לכימיקלים את עתיד ילדנו? איזו מחלוקת התעוררה לאחרונה סביב הקשר בין מגורים בקרבת שטחים חקלאיים המרוססים בחומרי הדברה ובין שכיחותן של הפרעות נוירו- התפתחותיות? ועל מה אפשר יהיה ללמוד בסימפוזיון הבינ"ל בחקלאות בריאות וסביבה? כנסים, אירועים וחדשות נוספות, כולם בגיליון החדש.
image of yellow baby crib
ינואר 2015
כיצד משפיעה חשיפה רחמית לפתלאטים על תפקודם הקוגניטיבי של ילדים? מהם החידושים האחרונים בתחום הערכת החשיפה לזיהום אוויר? פרסום חדש של הקרן לבריאות וסביבה מרכז שבע שנים של מחקרי בריאות וסביבה בהובלת חוקרים ישראלים, קול קורא למחקרי פיילוט חדשים וכנסים בינלאומיים קרובים, כל אלו ועוד בגיליון החדש.
image of pregnant woman
יולי 2014
כיצד משפיעה חשיפה למעכבי בעירה על התפתחות קוגניטיבית? ומה הקשר בין חשיפה לחומרי הדברה ולהתפתחות נוירולוגית תקינה? מה ייחודי בזיהום שמקורו באריזות המזון? לאילו כימיקלים אנו חשופים דרך ערוץ זה ומה השלכותיו? סוגיות אלה ועוד, פתיחתה של תכנית חדשה של הקרן ואירועים נוספים – כולם בגיליון החדש.
Sandstorm in beersheba
אפריל 2014
כיצד מיישבים את הסכנה הטמונה בחשיפה למזהמים שמקורה באכילת דגים עם הערך התזונתי החשוב שטמון באכילתם? מה מגלה לנו מחקר ישראלי ייחודי על ההשפעות הבריאותיות של סופות החול בנגב? ומה מלמדים הממצאים המצטברים על השפעת החשיפה לפתלאטים על הפריון? אלו ועוד בגיליון זה.